Valmistame mööblit mis peab vastu

Meie mööbel on keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik. Usume, et kui me hoolitseme looduse eest, siis hoolitseb loodus ka meie eest.

Alustasime pereettevõttena 2010. aastal aiamööbli valmistamisest ja müügist. Üsna ruttu jõudsime arusaamisele, et meil on palju rohkem anda ja „kolisime tuppa“. Nüüdseks läheb üle poole meie toodangust Eestist välja, peamiselt Saksamaale, Soome, Prantsusmaale, Hollandisse ja Suurbritanniasse. 2022. aastal leidis meie mööbel sooja vastuvõtu 21 riigis.

Raul Abner / kaasasutaja

Valmistatud Eestis

Meie mööbel on disainitud ja valmistatud käsitsi kohalikust toorainest. Meie vineer tuleb Eestist, Lätist, Soomest või Belgiast. Oleme pereettevõte ja valmistame meile mõistlikku mööblit. Mööbel, mis kestab põlvkondi, mitte vaid järgmise moetsüklini.

Tegelikult on vineer tõeliselt Eesti toode. 1897. aastal leiutas Tallinnas Lutheri mööblivabrik veekindla vineeriliimi ja asutas samal aastal Venesta Londonis. Aastal 1931 asutati Isokon, mis on läinud oma kaasaegse disainiga vineermööbliga ajalooraamatutesse. Isokon valmistas mööblit koos selliste maailmakuulsate Bauhausi disaineritega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 30-ndate aastate jooksul tegi Isokon koostööd ka Le Corbusieri stuudioga. Nii et saab öelda, et vineer on meie asi!

RAUL ABNER AT PRODUCTION

Meie disainikeel on tagasihoidlik, kuid meeldejääv

Oleme pereettevõte ja valmistame meile mõistlikku mööblit. Mööbel, mis kestab põlvkondi, mitte järgmise moetsüklini. Meie mööbel lisab iseloomu igale kodule või kontorile. Või kodukontorile 🙂

Raul Abner

Iseõppinud mööblidisainer, kes vormib lennukad ideed praktiliseks tarbekunstiks.

„Puit on olnud minu kireks, hobiks ja tööks üle 40 aasta. Ma pole õppinud disainer, aga räägitakse, et mul on hea silm. Ükski minu disainitud ese ei ole sündinud lihtsalt eseme enda pärast, iga toote taga on kindel idee ja vajadus.“

RADIS DESIGNER RAUL ABNER

Veiko Liis

Disain on iga inimese isiklik (ostu) otsus määramaks teda ümbritseva keskkonna kvaliteet.

“Iga inimene on disainer. Mööbli valikuga kujundab iga inimene lõpuks oma ümbruse. Stiili valimine peaks põhinema sisetundel ning mööbli kujundusel ja välimusel peaks olema sügavam sümboolne tähendus kui lihtsalt asjaks olemine. Mööbel mängib meie kodudes olulist rolli. Meie kodu peaks olema just see õige ja inspireeriv keskkond, et meie igapäevane elu saaks mängida.”

RADIS DESIGNER VEIKO LIIS

Michael Hilgers

Keskendumine olulisele, mis muudab elu vähem keerukaks.

“Mööbli puhul on esmatähtsad tooted, mida me tegelikult vajame ja armastame. Meid ümbritsev kraam ei tohiks olla naabritele mulje avaldamiseks – see peaks olema osa meist endist. Eriti ajal, kui väljas on karm, vajame kodu, mis meid kaitseks ja mugavana hoiaks. Elamisvajadus tähendab minimalistlikke, kuid ainulaadseid asju, mis muudavad meie kodud keerulistel aegadel lihtsaks. See aitab muuta meie elu vähem keerukaks.”

Lauri Visnapuu

Noor disainer, kellele on alati meeldinud enda ümber mööbli kujundamine ja prototüüpimine.

„Olen ​​märganud, et meie kasutatavatel esemetel võib olla meie igapäevaelus suur mõju. Seetõttu tahan toote kujundamisel silmas pidada, kuidas see sobiks lõpptarbijate vajadustega, olles lisaks esteetiliselt meeldiv.“

Vitold Heer

Vitold Heer sündis Karaganda Kasahstanis. Pärast kaunite kunstide õpinguid sõitis ta 1994. aastal Saksamaale ja pühendus Münsteris tootedisaini õpingutele. Sellest ajast peale on ta inspireerinud oma loominguliste ideedega ja toonud mööblimaailma sõõmu värsket õhku.

Lilija Õunmann

Mööblidisaini puhul on elementaarne, et mööbliese on funktsionaalne ja kauakestev, kuid lisaks sellele võiks see olla ka ilus ning midagi erilist, mis tekitaks inimestes natuke elevust ja pakuks positiivseid emotsioone. Just sellistlaadi esemeid soovingi inimestele luua, mis tekitaksid head enesetunnet.

Tiina Aavik

Tootedisainer, kelle huviks on mööblidisain

“Funktsionaalsuses ja lihtsuses peitub ilu. Disainides iga uut mööblieset lähtun kasutajakesksest disainist, kus fookuses on kasutajamugavus ning funktsionaalsus. Arvan, et iga loodav mööbliese peaks olema tehtud pikemat perspektiivi silmas pidades. Seetõttu on minu jaoks ka oluline toote ajatu välimus“

Radis shelf CRANE M oak veneered
Tiina Aavik furniture designer Radis Furniture

Näitused ja mööblimessid

Osaleme aktiivselt erinevatel mööblimessidel.

2024 Stockholm Furniture Fair, Sweden
2023 Habitare, Helsinki, Finland
2022 Berlin Design Week BNDNWK, Germany
2021 Scandinavian Accelerator for the Furniture Industry
2020 Contemporary European Design Mission in Soul, Korea
2019 Tokyo IFFT / Interior, Japan
2019 3daysofdesign, Denmark
2019 IMM Cologne Furniture Fair, Germany
2018 showUP Fair, Amsterdam
2018 Oslo Design Fair, Norway
2018 Houzz of 2018, UK
2018 IMM Cologne Furniture Fair, Germany
2017 London Design Week, UK
2017 Habitare Furnishing Fair, Finland
2017 Tallinn Furniture Fair “Interior”, Estonia
2017 IMM Cologne Furniture Fair, Germany

Jälgi meid Instagrammis

@radisfurniture

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.