Ruumilugu Ines Käärmaga

Hea võimalus avardada isiklikku ruumikaja koos Radise ruumilooga. Paar küsimust Eesti maineka sisearhitektuuribüroo Ace of Space asutajale ja sisearhitektile. Terekest, Ines Käärma!

Maris Vahter (Radis): Ines, kus kohast olete pärit ja kus tunnete end praegu olevat?

Ines: Olen alati käinud sama rada ilma suuremate kõrvalekalleteta. Minu pea 20-aastase karjääri jooksul on olnud küll väiksemaid kõrvalekaldeid, mis on vaid kinnitanud, et liigun õiges suunas. Tagasilöögid on avanud uksed uutele võimalustele… vähemalt ma näen seda nii. Ja sellepärast oleme täna siin Ace of Space’iga, heas kohas.

Aeg tähendab meie äris palju. Uus hooaeg algab peale suvepuhkust ja järgmine peatus on jõulud. Covidi-eelne kevad tähendas Milano disaininädalat või 3 disainipäeva Kopenhaagenis – sõitsime kevadele lähemale ja tõime osa sellest endaga tagasi ning realiseerisime selle energia uutes kontseptsioonides.

Sisearhitekt Ines Käärma

Sisearhitekt Ines Käärma (foto: Märt Lillesiim)

Maris: Mis on esimene asi, mida märkad kui lähed sõprade juurde?Ines: Üldiselt ei saa ma ennast tagasi hoida, minu professionaalne kretinism. Pööran tähelepanu sellele, kuidas väljendatakse oma isikupära; kuidas nii endast ja oma stiilitunnetusest räägitakse. Mulle endale meeldivad kombineeritud stiilid. Mulle pigem ei ole meelt mööda kui midagi on piiratud, ühe kindla stiiliga. Osadel inimestel on selline ilus puudutus, et kombineerida detaile, et luua midagi ainulaadset; interjöör, mis ütleb nende endi kohta palju.

Maris: Kas kirjeldaksite oma elukohta ja vaadet teie töölaualt?

Ines: Elan väikeses korteris vaatega naabruskonnale – 2. ja 3. korruselised stalinistlikud telliskivimajad, mille vahel on väikesed tagahoovid. Vaade tekitab minus tunde, nagu elaks aeglase eluga väikelinnas. Vastupidiselt sellele asub minu kontor kesklinnas, aga ka piirkonna ühel vaikseimal tänaval. Vaade avaneb piki tänavat, kus tihti midagi toimumas: kirjutatakse parkimistrahvid, lapsed viiakse lasteaeda ja Bolti autod sõidavad vastupidises suunas või seal kus nad ise heaks arvavad. Suvel on kodu maal Läänemaal, kus püüan siduda kaasaegse elustiili arhailisega. Enda mugavustsoonist väljatoomine aitab mul luua ruumi uutele ideedele.

Maris: Saaksid lähemalt selgitada, kas kliendid eelistavad oma interjööris ka jätkusuutlikke materjale?

Ines: Jätkusuutlikkus on uus must! Aga oleneb. Üldiselt on sisearhitektid need, kes soovivad säästvatest materjalidest lähtudes väärtust luua. Aga sellesuunalised muutused on valikutes toimumas igal pool ja igal ühel. See on tähtis.

Share