Saage tuttavaks Tiina Aaviku ja tema disainitud uusima CRANE riiuliga

Intervjuu meie uue mööblidisaineri Tiina Aavikuga, kelle disainitud riiulit CRANE esitlesime Tallinna sisustusmessil Interjöör 2023. Küsitles Maris Vahter, Radis Furniture.

Maris: Alati põnev on saada noortelt värskeid ideid. Hetkel on Tallinna Kunstihoone kõrgemal korrusel midagi – EKA TASE näitusetöö, mille oled kujundanud, räägi meile sellest, nagu kirjeldaksid seda oma sõbrale.

Tiina: See on kodukontor/riiul, mis lausa sulandub sinu interjööri või elutuppa. Kui sa seda mingil hetkel kodukontorina ei kasuta, saad laiemaid tööpindasid kasutada millegi muu jaoks, näiteks plaadimängija või kasvõi suurema taime tarbeks. Tahtsin luua kodukontori avaramate võimalusega, mis astuks suurema sammu sisekujunduse poole. Lisaks on CRANE’il olemas ka seisulaua võimalus, mida kodudes tavaliselt ei leia.

Tiina Aavik furniture designer Radis Furniture Radis Furniture shelf CRANE oak veneered plywood and metal legs

Tiina Aavik ja riiul CRANE. Foto: erakogu ja Radis Furniture

Maris: Paar ülevaadet materjalivalikust, mida olete kasutanud ja miks? Kas arutasite oma juhendaja Veiko Liisiga ka materjalidest?

Tiina: Enamasti arutasime materjalivalikuid Radisest pärit Mauri ja Rauliga. Tahtsime, et CRANE kodukontor/riiul oleks eelkõige klassikalise stiilitunnetusega. Seetõttu valisime tammespooniga vineeri, mida kombineerisime musta metalliga. See on ka isiklikult lemmik valik. Minu juhendaja Veiko tuli valikuga igati kaasa. Klassikalist ja ajatut välimust saab kombineerida paljude erinevate interjööridega, kuid kliendid saavad tellides valida ka mis tahes muu värvi või materjali, Radis pakub palju valikuid.

Maris: Jaga meie lugejale inspiratsiooni disaineritest, keda oled ikka imetlenud vineeri kasutamisega mööblidisainis, võib-olla ka sinu lemmikese ajaloost – kui sul see on? Ja mis on vineermööblis sinu põlvkonna jaoks see, mis meeldib?

Tiina: Minu inspiratsiooniks on olnud Bauhausi disain. Nende disain on klanitud, minimaalne ja ilma täiendavate kaunistusteta. Nad kasutasid ka palju vineeri. Hindame nende kaasaegset stiili oma kodudes ka tänapäeval. Ma arvan, et see on materjali (vineeri) ja stiili ajatu kombinatsioon, mis meid endiselt inspireerib. Raske öelda ühte lemmikeset, aga imetlen eriti painutatud vineerist mööblit.

Radis Furniture shelf CRANE with boxes oak veneered plywood

Riiul CRANE koos töötasapindade ja kappidega. ©​ Radis Furniture

Maris: Õnnitleme veelkord Kunstiakadeemia diplomitöö puhul, kuid küsime veel- kes oleks CRANE’i kasutaja ja millised funktsioonid tõstaksid kõige rohkem välja? Miks mitte jagada meile mõjukas nägemus interjööridest, kuhu su looming kõige paremini sobib?

Tiina: Mööblit luues mõtlesin inimestele, kellel on vahel vaja kodus arvutitöid teha ja need oleme enamik meist. Osalise tööajaga kodukontori töö on tänapäeval meie eludes väga levinud. See mööbel annab väikese vaevaga võimaluse teie kodus avada täiendavaks tööks vajaliku koha, kuid see ei võta teie eluruumi tunnet ära. CRANE-l on seisulaua võimalus, mis on väga hea ka siis, kui teil on väikesed lapsed ja soovite, et teie arvutitöö oleks nende käteulatusest väljas.

Maris: Ja lõpuks! Mis on sinu lemmik Radis Furniture’i toode lisaks CRANE riiulile? Mis teeb selle eriliseks ja miks see sulle silma on jäänud?

Tiina: Mulle meeldib NOBLE sari, kuna sellel on ka palju erinevaid moodulvalikuid (suurused ja värvid). See annab klientidele palju rohkem võimalusi, et muuta see oma koduruumi sobivaks.

Radis Furniture sideboard with glass doors NOBLE oak veneeredRadis sideboard NOBLE with 2 drawers and 2 doors RADIS sideboard NOBLE 2 doors with open part Oak veneered

 

Kummutid NOBLE kollektsioonist. ©​ Radis Furniture

Share