Disainer Veiko Liis räägib päevasest valgusest, mugavusest ja annab nõu kodukontoris töötamiseks

Nagu nii mitmed teist juba teavad, disainer Veiko Liis on äsja taasloonud tunnustatud Radis Furniture LIFT-riiuli, et arendada kodukontori võimalusi mitmel viisil. Mida disaineri ise peab oluliseks parema töökeskkonna loomiseks kodus, et töö sujuks?

Päevavalgus

Kodukontori jaoks proovige leida sobiv koht akna lähedal. Kui seal on otsene päikesevalgus ja teil tuleb kasutada arvutit, võite päevavalguse tugevust reguleerida kardinatega kui vähegi võimalik. Põhjamaades on päevane valge aeg tõesti lühike ja enamasti on ka pilves ilm. Sellistes tingimustes on tõesti oluline kasutada võimalikult palju looduslikku päikesevalgust, nii et akna lähedal töötamine on parim lahendus. Tööprotsessi ajal vajate ka arvutiga töötamisest veidi puhkust. Mõistlik on seda teha regulaarselt. Saate vajadusel lugeda natuke raamatut, teha märkmeid või lihtsalt aknast välja vaadata. Looduslik päevavalgus on teie tööaja heaolu tagamiseks üks loomulikumaid väärtuseid.

Daylight and Comfort for Home Office

LIFT kodukontor (foto Radis)

Korras ja puhas töökoht

Kodukontoris tööle asudes on alati hea laud enne puhastada ebavajalikust. Kindlasti mõelge läbi, püüdke leida ja asetada lauale vaid need esemed, mida vajate järgmise näiteks 2 tunni jooksul, kuni teete taas rutiinsema tööperioodi vahele väikese pausi. Parim tingimus heaks töötamiseks oleks võimalikult tühi töölaud. Tänapäeval vajate kindlasti oma arvutit ja oleks hea omada töötasapinnal ka märkmete jaoks pliiatsit või paberit. Näiteks LIFTi kodukontoril on väike kirjutustasapind ja seda on ka lihtne puhastada asjadest, mida antud hetkeks või perioodil tarvis ei lähe.

Daylight and Comfort for Home Office

Riiul LIFT  (foto Radis)

Mugavus

Kuigi tööks vajate puhast, minimalistlikku tühja pinda, vajate samal ajal ka teatavat mugavust. Seepärast püüdke muuta oma töökoht võimalikult komfortseks. Tass kohvi või teed, kõrvaklapid ja miks mitte soe tekk. See on hea kui suudate luua sellised tingimused tööks, et ei pea järgnevatel tundidel toolilt asjatult püsti tõusma ja saate keskenduda kindlamalt oma eesmärkidele. On abiks kui teie läheduses on mõni väike laud või riiul, kus vajalikke asju oma mugavuse huvides käeulatuses hoida. LIFT-kodukontoris tagavad selle mugavuse riiulid, et töö ajal kõik vajalik oleks olemas.

Tänud veelkord disainer Veiko Liisile nende nõuannete eest ja soovime Radis Furniture’i poolt head töökeskkonna kureerimist, mis suudaks tagada püstitatud eesmärgid.

Daylight and Comfort for Home Office

LIFT kodukontor  (foto Radis)

RADIS DESIGNER VEIKO LIIS

Disainer Veiko Liis (foto erakogu)

Share