Mööblitüki lugu

Kunagi ammu… Radise HUH kollektsiooni kirjutuslaud ja TV-alus sai alguse juba ammu, kui üks Prantsuse edasimüüja soovis tellida retrostiilis mööblit. Idee tundus tollal põnev ja nii funky – nii et seda lihtsalt pidi proovima. Raul Abneri disainitud kollektsioon võeti hästi vastu nii Prantsusmaal kui ka mujal maailmas.

Esialgsest edust innustatuna eksponeerisime Kölni mööblimessil ka HUH kollektsiooni puhvetkappe ja TV-alust. Koostööpartneritele Saksamaal meeldis uue kollektsiooni mastaapsus ja pealegi soovitati kujundada HUH-ile juurde riidekapp, kuna seda on ilmselt igas kodus vaja. Algselt oli HUHi loovjuht Raul Abner ettepaneku vastu, kuid pika protsessi järel visandas ta samade joontega garderoobi ja sai peagi pärast seda mitu erineva laiuse versiooni ja lisatasemega toodet. Tänaseks on HUH riidekapid kujunenud üheks enimmüüdud esemeks, mida on tellitud üle Euroopa ja rääkimata isegi Austraaliasse.

Radis wardrobe HUH 3 doors vertical handles Light Oak doors White CPL

HUH riidekapp ©​ Radis Furniture

Vajaliku uste hulga määratlemine

Iga valmistatud mööbliese on ainulaadne. PIX puhvetkappide varane elupaik on olnud laialt tundmatu. Algselt olid PIXil riiulid, mis osutusid väga populaarseks. PIX disainer Raulile tehti ettepanekuid, et võiks olla kollektsioonis vaba pesa, mis võiks olla puhvetkapi jaoks. Raul arvas esmalt, et see võib olla rumal, kuna siis “uksi on liiga palju”, ütles ta. Paari kuu pärast nõustus Raul prototüübiga ja meisterdas esmalt PIX 4×4 puhvetkapi. Kui seda radis.ee-le esitleti, võttis selle järgi klient, kes tellis neid kohe järgmisel hommikul kaks. Ja sellest ajast peale on PIX puhvetkapp ka teiste omasuguste seast silma paistnud (võiks isegi öelda: uste arvu poolest) ning seda on läbi aastate väga armastanud andunud sõbrad Eestis, Saksamaal ja Prantsusmaal.

SIDEBOARD PIX 4X4

Puhvetkapp PIX ©​ Radis Furniture

Üks vastus disainer Veiko Liisilt – Mis pani teid otsustama LIFT riiuli valmistamise kasuks?

LIFT riiul sündis mõtisklusest selle üle, kui väga me asju tegelikult vajame. Tegelikult saame üsna vähesega hakkama. Raamatud, toataimed ja väikesed olulised tükid on ehk need, mida soovite paigutada väikesesse turvalisesse kohta. LIFT riiul areneb minimalistlikust soovist – nii palju kui võimalik. Sellesse on põimitud soov väikese eluaseme järele. Samas ei saa asju lõpuni korraldada. Uutesse ruumidesse kolides hiilivad meie ellu järk-järgult lemmikraamatud või lemmikesemed. LIFT riiul on disainitud nii, et see oleks ilus nii esemeteta kui ka esemetest pakituna. See on seina skulptuurne osa, mida saate vastavalt soovile suurendada/vähendada. Selle eesmärk on pakkuda teile ja sinna paigutatud asjadele piisavalt vabadust ja ruumi. LIFT riiul ei ole kindlasti asjade panipaik. Parim on asetada päikesepaistelisse ruumi, kus valguskiired langevad läbi riiuli ja muudavad päeva jooksul oma kuju. LIFT on loodud seal, kus elu tajutakse väga erinevates toonides ja raamatutel on oluline roll.

RADIS shelf LIFT L with table tops white film plywood

Riiul LIFT ©​ Radis Furniture

Jee, milline tool

GEE vineerist kiiktool oli Radis Furniture’i esimene sisetoode (toimetajad märgivad: ettevõte alustas välimööbli valmistamisega). Nagu see võib tunduda sammu võrra ees, läks Radis Furniture kohe Kölni messile ja tegi külastaja hiilgeajad, kohe istuvad ja kiiguvad seal. Kuid kuna enamik messi külastajaid olid loomingulisest disainerist Raulist veidi väiksema kaalu ja kaaluga, oli kiiktool veidi ettepoole kaldu. Kui teised seda Raulile selgitasid, ei tahtnud ta seda uskuda ja keeldus toolis muudatusi tegemast, kuna kartis, et vajalik vahetus vähendab maksimaalse õõtsumise võimet. Kulus aga aasta, kuid ta nõustus vajaliku muudatusega. Järgmised aastad Kölnis tundus, et ka Saksamaal tundus rohkem inimesi mugavam ja see on ka müügis tõsiselt väljendunud. Kuid siiski jääb disainer Raul muudatuste mõju suhtes skeptiliseks, kuid…

RADIS rocking chair GEE with footrest Medium Oak fabric dark grey

Kiiktool Gee ©​ Radis Furniture

Share