Pagoda vestlus selle disaineri Sandro Tsivtsivadzega

Intervjuu meie uue riiuli PAGODA disaineriga Sandro Tsivtsivadzega Gruusiast. Küsitles Maris Vahter, Radis Furniture.

Maris Vahter: Kas teil on kodus taimi?

Sandro: Jah, mu korter on taimi täis. Mu naine tegeleb kodus aiatöödega, millega on seotud ka meie lapsed. Sõltuvalt aastaajast muudavad nad koos päikesevalguse intensiivsusega sageli oma kohta, liikudes korteris ringi. Mu naine õhkab, et neile meeldib nii.

Maris: Ja väljas? Kas see on sinu jaoks oluline?

Sandro: Meie maja asub Thbilisi ühe suurima pargi serval, kus on palju igihaljaid taimi ja puid, seega on see aastaringselt roheline. Rohelus annab mulle rahu ja energiat ühtaegu. Meie akendest avanev vaade on ilmselt üks parimaid, mis meid naisega igal hommikul kohvitassi kõrvale rõdul istudes väga õnnelikuks teeb. Lisaks on meil linna lähedal maatükk, kus käime igal nädalavahetusel võimalusel ja hoolitseme aia eest, kus on palju meie kätega istutatud puid, erinevaid õunu ja kirsse, granaatõuna, mandleid, kreeka pähkleid, ploomid, marjad… samuti mitmed kuused, männid, pärnad, sirelid. Meil on väike köögiaed.

Designer Sandro Tsivtsivadze and shelf PAGODA from RADIS

Disainer Sandro Tsivtsivadze ja riiul PAGODA © Radis Furniture

Maris: Nii imeline! Kas olete siis kohviinimene, kuidas te oma kohvi võtate ja kas saaksite anda näpunäiteid täiusliku kohvi valmistamiseks?

Sandro: Noh… ma söön lastega hommikust esimese asjana, väga oluline on alustada hommikut koos. Ja kui nad kooli lähevad, siis meie joome kohvi päikeselisel rõdul, kust avaneb fantastiline vaade. Tegelikult ma ei ole kohviinimene. Küll aga meeldib mulle väga oma naisega hommikuti kohvi juua, mille ta maitsvalt valmistab. Pärast hommikust ettevalmistust võime juua teise tassi kohvi, mille mina valmistan. Pean tunnistama, et see pole nii maitsev kui mu naise oma, kuigi proovin seda kogu hingest (oma salaretsepti annab ta naeratades välja).

Maris: Kuidas alustasite koostööd Radis-ega ja kuidas projekt arenes?

Sandro: Radis Furniture’iga seovad meid mitmed projektid. Oleme tuttavad juba ammu, kuid koostöö sai teoks kevadel 2023. Huvitav oli kogemusi jagada ja saada. Meil on palju ühist, meie visioon ristub paljuski, mis minu arvates loob tugevama koostöö. Nüüd töötame uue objekti kallal.

 

LUGU RIIULI PAGODA TAGA

 

Maris: Radis-e Pagoda riiulil on selline omanäoline stiil. Kuidas see tekkis?

Sandro: Pagood on idamaades teatud tüüpi religioosne ehitis, mis on mõeldud pühade esemete ja säilmete hoidmiseks. Meie multifunktsionaalne riiul, mida saab kasutada ka kirjutuslauana, on mõeldud isiklike ja väärtuslike asjade hoidmiseks. Nagu meie riiul/laud, sarnaneb selle konstruktsioon väga pagoodistruktuuriga, mis koosnes traditsiooniliselt paaritu arvu tasemetega. Neid ühendab ka vormide lihtsus ja sümmeetria.

Maris: Nagu aiandus. See taandub lihtsalt isiksusele. Kirjeldage oma stuudiolauda või vaadet ja seda, kuidas te tavaliselt töötate.

Sandro: Minu laud on väga suur, sellelt leiab palju erinevaid asju. Sellel on oma iseloom ja kooskõlas minu iseloomuga näeb see alati erinev välja. Teatud osa hõivavad arvutid ja seadmed, kuid suurema osa täidavad paberid ja visandid, rullraamatud ja erinevat tüüpi joonistusvahendid. Mulle meeldib visandada ja kulutada palju paberit. Nagu mainisin, on mu laud väga suur, kuid sellegipoolest rändab see nagu taimedki tihti ruumi erinevatesse osadesse. Sama keskkond on minu jaoks väga igav, mistõttu vahetab mööbel meie korteris tihti oma kohta.

Selles aitab mind palju minu elukaaslase Margo firmas “FUNDUKI” tehtud disain, sageli multifunktsionaalne, paindlik, tavaline, lihtne ja kompaktne mööbel. Minu tööalal on ka suured aknad, kust avaneb vaade pargile. On helge ja päikeseline. Armastan oma tööruumi, tunnen end seal rahulikult ja õnnelikuna, mis on minu jaoks üsna oluline. “FUNDUKIs” on meil suur stuudio, kus teeme prototüüpe ja disainime objekte, see on minu teine õnneruum, kus mu ideed teoks saavad.

Radis shelf PAGODA Oak veneered plywood

Riiul PAGODA tammespooniga vineerist © Radis Furniture

Maris: Kas teil on oma protsessi osas mingi bucket list?

Sandro: Ma saan sageli teha seda, mis mulle meeldib. Siiski on kaks asja, mida olen varem teinud ja mida tahaksin hea meelega oma ellu tagasi tuua. See on rohkem duši all tantsimine ja laulmine (naerab).

Maris: Kas tohib küsida, mis on teie isa parim nõuanne?

Sandro: Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks!

Maris: Kas sa töötad palju ja kuidas võtad aega maha?

Sandro: Leiutamine ja kujundamine on minu lemmikprotsess. See on minu teraapia, nii et ma ei saa öelda, et töötan kõvasti, kuid kulutan sellele teraapiale palju aega. Paljudel juhtudel järgneb teraapiaprotsessile üks-kaks klaasi veini :))) Õhtud veedan pere ja lastega, arutame päevasündmusi, räägime kunstist, loome oma kätega erinevaid objekte, mängime lauamänge või aitame üksteist toiduvalmistamisel. Reede õhtud veedame sõpradega ja nädalavahetustel, nagu ma juba ütlesin, käime väljas aia eest hoolitsemas. Samuti reisin palju perega nii riigisiseselt kui ka välismaal.

Maris: Kus sa jõulupuhkuseks koha leiad ja mida ette võtad?

Sandro: Minu kodumaal tähistame uut aastat rohkem kui jõule. Vana-aastaõhtul saame südaööl kodus kokku, seejärel läheme kinnisel või avatud üritusele või peole sõpradega kohtuma ja teeme üksteisele kingitusi. Gruusias tähistame jõule vana õigeusu kalendri järgi 7. jaanuaril ja vastavalt sellele on meil teine aastavahetus, mida tähistame ka vana õigeusu kalendri järgi 14. jaanuaril. Seetõttu algavad meie aastavahetuse pühad 23. detsembril ja kestavad 15. jaanuarini. Sel perioodil käime seal, kus on lund, see võib olla mägikuurort Gruusias või väljaspool selle piire.

Maris: No selle perioodiga saab end järgmise aasta väljakutseteks restartida. Kuidas rahuldada oma isu heade ideede järele?

Sandro: Mu aju on alati valmis midagi välja mõtlema. Pole vahet, kas see on kuum teema või lihtsalt fantaasia. Seetõttu võib inspiratsiooniallikaks saada iga pilt, heli, lõhn või mälestus. Väga laisa inimesena (Sandro kerge sarkasm) saab aga ehk suurimaks inspiratsiooniks ja motivatsiooniks olla lihtsustamisprotsess.

Maris: Aitäh selle intervjuu eest ja loomulikult aitäh Pagoodi eest!

Sandro: Aitäh nii toredate küsimuste eest.

Riiul PAGODA valgest HPList vineeril © Radis Furniture

 

 

ÜHENDAGE END KVALITEEDIGA!

 

Meie Pagoda riiul on nagu kuulsa Jaapani maja mööbliversioon. Näib, nagu sirutaks ta tiibu, et tõusta uutesse kõrgustesse. Ja just seda ta teebki – tõstab uude kõrgusesse selle, milline peab vapustav riiul välja nägema. Rohke riiuliruumi ja ainulaadse disainiga on see kroonijuveel igas toas. Riiulivahede kõrgused on 14 ja 34 cm. Keskmise sahtli peal on ka tööpind, mida saab kasutada kodukontori väljatõmmatava töölauana – kõrgus 78 cm. Soovi korral saab eemaldatavat tööpinda kasutada ka arvutialusena väljaspool riiulit – näiteks diivanil istudes vms.

PAGODA on valmistatud Koskisen 13 mm valgest vastupidavast kõrgsurvelaminaat (HPL) vineerist ja 16 mm tammespooniga vineerist, õlivahatatud. Disainer Gruusiast Fundukist. Pagooda riiul sündis koostöös Gruusia Fundukiga EU4BCC Connecting Companies programmi abil.

Radis shelf PAGODA Oak veneered plywood
​Radise riiul PAGODA tammespoonist vineeriga © Radis Furniture

 

Share