Vestlus disainer Lauri Visnapuuga. Spontaansed hetked ja rõõmu pakkuv vabanemine neist igapäevastest pisimuredest.

Mööblidisainer Lauri Visnapuu on suundumas disaineri mänguväljakule: ja meil on põhjus, miks me sellest räägime. Juttu tegi Maris Vahter Radis Furniture’st.

Designer Lauri Visnapuu Radis

Disainer Lauri Visnapuu. Foto: erakogu.

MV: Kirjelda mulle oma sõnadega oma disainitud Radis Furniture riiulit.

LV: Noh, see on üks minu esimestest katsetustest “tegeliku” toote kujundamisel. Enne seda tegelesin peamiselt enda jaoks mööbli projekteerimise ja ehitamisega. Disainides MESHi –  see õpetas mind arvestama kogu pika tootekujundamise protsessiga – alates toorainest kuni lõpptarbijani. 

MV: Kas MESH on mõeldud igale kasutajale ja keskkonnale?

LV: Ma arvan, et see sobib kõige paremini suurtesse ruumidesse – seal, kus riiuli jooned ja muster on hõlpsasti igast suunast näha.

Shefl MESH sketch

Visand riiulist MESH. Foto: erakogu.

MV: Lauri, mis inspireeris sind seda riiulit looma?

LV: Sel ajal tegelesin geomeetriliste kujundite, sirgjoonte, brutaalse arhitektuuri ja mustritega. Riiuli kujundamine võimaldas mul taastada selle esteetilise stiili, mida ma sel ajal kõige rohkem tarbisin.

MV: Kui palju andis sinu lapsepõlv loovusest teada?

LV: Tänu kannatamatusele oodata sain juba noorena teada, et enne poest ostmist või sünnipäevaks saamist on ise võimalik asju teha. See avastus viis mind esmalt puutöö, õmblemise, kudumise, toiduvalmistamise ja veel kõige muu juurde. Loovuse osas ei arva ma, et olin teistest loomingulisem. Mulle lihtsalt meeldis asju teha; siiani meeldib. 

Shefl MESH sketch

Visand riiulist MESH. Foto: erakogu.

MV: Ja milline on tee professionaalse disaini juurde?

LV: Pärast tisleriõpingute lõpetamist läksin Eesti Kunstiakadeemiasse tootedisaini õppima. Juba esimesel õppeaastal saime me teha MESH riiuli. Kolmandal kursusel alustasin praktikat pehmemööblifirmas. Hiljem kujunes sellest minu esimene tasuline töö disainerina. Nüüd kujundan kontori- ja kodumööblit. 

MV: Kas meeldib endiselt disainida?

LV: Jah. Pean end siiani algajaks disaineriks. Õppida ja täiustada on veel päris palju, mis mulle väga õnneks meeldib. 

Riiul MESH

Riiul MESH. Foto: RADIS.

MV: Kuidas on mööblidisain pärast MESH-riiulit muutunud?

LV: Ma arvan, et pärast MESHi pole veel palju muutunud, kuid see on kindlasti muutumas. Tehnoloogia kiirenev tempo ja kvalifitseeritud puuseppade arvu vähenemine muudab tõenäoliselt meie mööbli tootmise ja väljanägemise viisi. Ka disainerid ja tootjad peaksid ja peavad võtma meetmeid tootmise jätkusuutlikumaks muutmiseks. Minu arvates muudabki tehnoloogia ja jätkusuutlikkus kõige rohkem mööblidisaini.

MV: Niisiis muutused. Mis teeb päevast ideaalse päeva, põhimõtteliselt?

LV: Minu jaoks täiuslik päev koosneb paljust unest, maitsvast ja kvaliteetsest toidust (eelistatavalt palju rohelisi, puuvilju ja köögivilju), heast muusikast, heast seltskonnast, koerte silitamisest, segamiseta töötamisest/disainimisest, trennist, looduses väljas viibimisest ja perega koos olemisest. Kui mul õnnestub oma päeva jooksul mahutada vähemalt 2–3 neist asjadest, siis pean seda ideaalseks päevaks!

MV: Kuulsin kuulujutte, et räägid oma mööbliga!

LV: Ma ei ole end veel tabanud oma mööbliga rääkimas, aga kui ma seda teen, siis annan teile teada, mida ma ütlesin 😉

Shefl MESH sketch

Visand riiulist MESH. Foto: erakogu.

Riiuliga MESH saad lähemalt tutvuda siin.

Share